K

Kışın Kilo Almamak İçin 6 Öneri

Hareketsiz yaşamın başladığı kış günleri fazla kiloları da beraberinde getiriyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsiniz.

Kahvaltıyı atlamayın

 

Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamalısınız. İyi bir kahvaltı ile güne başlamak hem vücut direncinizi koruyacak hem kilo kontrolünde size yardımcı olacak.

 

Akşam yemeğini erken yenmeli

 

Kış aylarında havanın erken kararmasıyla hareket süresi kısalıyor. O nedenle yakabileceğiniz kadar enerji almalısınız ve akşam yemeğinizi erken yemelisiniz.

 

Sağlıklı beslenin

 

Hastalıklardan korunmak, savunma mekanizmanızı güçlendirmek için A ve C vitamini ağırlıklı beslenin. Kış sebze- meyveleri de bu konuda size yeterli oranda A ve C vitamini sağlayacaktır.

 

Ara öğünlere dikkate edin

 

Kış aylarında 5-6 öğünden oluşan az ve sık beslenme sistemini uygulayabilirsiniz. Ara öğünleri atlamak he ana öğünlerde daha fazla yemenize hem de iştahınızın sürekli açık kalmasına neden olur.

kisin-kilo-almamak-icin-6-oneri

Bol su tüketin

 

Soğuk havada su kaybı daha az olduğu için susama hissi azalır, ancak yine de bol su tüketmeniz gerekir. Metabolizmanızı çalıştırmak için susamasanız bile günde 10-14 bardak su tüketmelisiniz.

 

Güneş ışınlarından yararlanın

 

Havanın güneşli olduğu günlerde en az 20 dakika yürüyüş yaparak güneş ışığından yararlanmaya çalışın.

 

 

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir