O

Ofiste Kış Stili Nasıl Oluşturulur ?

Tesettür giyimde ofis stili oluşturmak çalışan kadınların belki de en zorlandığı konulardan biri. Kısıtlı zamanda; hem pratik, hem içinde kendimizi rahat hissedeceğimiz, aynı zamanda da stilimizi yansıtacak kombinler oluşturmalıyız.

Bunun için alışveriş sırasında nasıl parçaları tercih edeceğimizi bilmemiz gerekiyor.. Sürekli farklı kıyafetler almak yerine, minik detaylarla farklılaştırabileceğimiz zamansız parçalara yatırım yapmamız daha doğru olacaktır.

1.Kaşe & Tüvit Yelekler

Tesettür giyim markalarında uzun zamandır görmeye alışkın olduğumuz yelekler, bu sezon da koleksiyonlarda yer alıyor. Günlük modellerinin yanında, kaşe ya da tüvit kumaştan, uzun klasik model bir yelek, tesettür giyimde ofis stili için fazlasıyla kurtarıcı olacaktır. Renk olarak deve tüyü, camel, lacivert ya da siyah gibi hemen her renkle kombinleyebileceğiniz renkleri tercih ederseniz işiniz kolaylaşır. Yeleğin içine isterseniz boğazlı triko kazaklar, isterseniz ipekli gömlekler giyerek kullanabilirsiniz. Altına kalem etekler ya da bol kesim pantolonlar tercih edebilirsiniz.

2.Ekose Blazer Ceketler

Bu kışın öne çıkan deseni ekoselere ofiste yer açmanın vakti geldi! Pantolonlar ve eteklerin yanı sıra, zamansız bir ekose desenli blazer ceketi ofis stiliniz için ısrarla tavsiye edebilirim. Arzu ederseniz, toplantı günlerinde beyaz poplin gömleklerle, ya da günlük ofis stilinizde basic bluzlerle kombinleyebilirsiniz. Altına yine kot etek ya da palazzo kesim pantolonlar tercih edebilirsiniz.. Ceketin renk tercihi olarak kahve tonları ya da gri tonlarından ilham alabilirsiniz.

3.Geniş Kesim Kabanlar

Kış aylarında kombinlerimizi tamamlayan son parçalar kabanlar. Doğru kesimde ve renkte seçilmiş bir kaban kombinimizi yükseltirken, yanlış kesim ve renkteki kaban göze hoş gelmeyen bir kombin çıkarabilir ortaya. Bu noktada kaban seçimi önemli. Uzun vadede kullanabileceğiniz ve ofis stilinize uyarlayabileceğiniz bir model tercih etmelisiniz. Renk tercihi olarak deve tüyü rengi sizi bir adım öne çıkaracaktır ve bu rengi pek çok parçayla da rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Bunun dışında lacivert, antrasit, siyah tonlarını da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

4.Toprak Tonlarında Hırka & Kazaklar

Havalar serinleyince, gömleklerin ve ince dokulu tuniklerin yerini alan trikoları ofis stiline de uyarlayabilirsiniz. Toprak tonlarında seçeceğiniz triko kazakları, düz ya da ekose desenli eteklerin üzerine giyebilirsiniz. Kahve tonları, gri, haki ve ekru renklerini aklınızın bir köşesine yazın.. Ofis stilinin vazgeçilmezi blazer ceketlerle kombinlemek içinse, bir iki adet balıkçı triko kazağı gardırobunuza eklemeyi unutmayın.

5.Palazzo Pantolon

Ofis kombinlerinde en çok tercih edilen palazzo pantolonlar da kış stiline adapte edilebilir. Özellikle oversized kazaklarla kombinleyebileceğiniz bu uzun ve geniş kesim pantolonları, ister ince topuklu isterseniz bootie tarzı ayakkabılarla bir araya getirebilirsiniz. Renk olarak siyah & lacivert gibi tamamlayıcı renkleri seçerseniz, kombin oluştururken işinizi kolaylaştırmış olursunuz.

6.Kısa Topuklu Bootiler

Kış ofis stili için önerebileceğimiz ayakkabı modellerinin başında kısa bootiler geliyor. Ne fazla topuklu, ne de düz taban; ikisinin ortasında kısa küt topuklu bootileri markalarda fazlasıyla görüyoruz. Hem geniş kesim pantolonlarla hem de A kesim bilek boy eteklerinizle bu ayakkabıları kombinleyebilirsiniz. Düz deri modellerin yanında ofis stili için süet bootileri de doğru tercih olacaktır. Renk olarak nude ya da açık kahve tonlarını seçerseniz, pek çok farklı kombinde kullanabilirsiniz. 

7.A Kesim Etekler

Ofis kombinlerinizde etek-ceket gibi klasik seçimler yerine, A kesim eteklerin üzerine tercih edeceğiniz basic bluzler & salaş kesim triko kazaklarla casual bir stil oluşturabilirsiniz. Bu şekilde hem daha rahat, hem daha stil sahibi bir görünüm yakalayabilirsiniz. Etek modeli olarak A kesim, önden düğmeli etekler şık duracaktır. Bu etekleri toprak tonlarında seçtiğiniz bootilerle de kombinleyerek genç ve dinamik kombinler oluşturabilirsiniz.

 

 

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir