K

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Tüyoları

Doğru kombin yapmanın en önemli ve birincil yolu, vücudumuzu tanımak ve vücut şeklimize uygun kıyafetler giymekten geçiyor. Fazlalıklarımız nerede, hangi bölgeleri gizlemeli, hangi bölgelere vurgu yapmalıyız ?  Daha uzun görünmek istiyorsak nasıl kıyafetler seçmeliyiz ?

Pantolon & Etek Seçimi

Eğer bacak boyunuzun kısa olduğunu düşünüyor ve daha uzun göstermek istiyorsanız; pantolon ve etek seçerken bacak boyunuzu kesmeyecek parçaları seçmelisiniz. Örneğin midi boy etekler yerine tercihinizi maksi eteklerden yana kullanmalısınız. Ayrıca yüksek bel etekler de boyunuzu daha uzun gösterir.

Aynı şekilde, son zamanlarda çok trend olan bilek boy pantolonlar da size göre değil. Bunun yerine bileği kapatacak kadar uzun pantolonlar, özellikle ispanyol paça pantolonlar uygun olacaktır.

Tunik Seçimi

Tunik seçiminde, uzunluğu ne kadar fazla tutarsanız, boyunuz da o oranda uzun görünecektir. Örneğin, diz kapağınızın üzerinde biten değil de diz kapağınızın altında biten tunikleri tercih ederseniz ve topuklu ayakkabılardan yardım alırsanız daha uzun görünürsünüz. Unutulmamalı ki burada amaç, bacak boyunuzun kısalığını gizlemek ve küçük hilelerle bacak boyunuzu daha uzun göstermek. Ayrıca bol kesim ve salaş tuniklerden ziyade, dar kalıplı ve kulplu modelleri öncelikleriniz arasına alın.

Nasıl Elbiseler Giyelim ?

Olduğunuzdan daha uzun görünmek ve tek parçada bu işi halletmek isterseniz, tam boy elbiseleri gardırobunuza eklemelisiniz. Özellikle düz kesim uzun elbise modelleri size yardımcı olacaktır. Fakat belinize kuşak ya da kemer gibi aksesuarlar takmamanız gerektiğini söylemeliyim, zira bu aksesuarlar vücudunuzu ikiye bölecek ve bacak boyunuzun kısalığına vurgu yapacaktır.

Abiye seçiminde de aynı şekilde, iki parçalı kıyafetler yerine; yani etekler ve bluzlar yerine, tek parça uzun abiyeler giymeye çalışın ve ayakkabınızı da elbisenizle aynı tonlarda tercih edin.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir