Y

Yeni Ofis Trendleri

Havanın bir açık, bir kapalı olması ve değişen gün ışığının etkileri insanların ruh haline de yansıyor. Aynı şekilde çalışma motivasyonlarına, performanslarına da etki ediyor.

Daha verimli bir şekilde çalışabilmenin en önemli koşulu elbette düzenli bir çalışma ortamı. Ancak sizi yansıtan bir kaç değişiklikle ofiste bakış açınızı yenileyebilirsiniz.

 

Müzik dinlemenin keyfi

 

Açık ofiste çalışanlar gayet iyi bilir; en etkili şekilde kendinizi gürültüye karşı izole etmenin yolu, kaliteli müzik ve kulaklıktan geçer. Taktığınız kulaklıklar da giydiğiniz kıyafetler kadar sizi ve tarzınızı yansıtmalı! En az sizin kadar eğlenceli ve cool kulaklıklar için masanızdaki yerini ayırın.

 

 

Su içmeyi keyifli hale getirin

 

Şu günlerde forma girmeyi düşünüyorsanız, tabii ki su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Nasıl mı? Kendinize ait bir matara ya da sürahiyi ofise götürün. Kendi zevkinize göre seçtiğiniz eşyalar rutin bulduğunuz şeylere karşı motivasyonunuzu artırır.

 

Masanızı kişiselleştirin

 

Bulunduğunuz alanı yenilemek ve kişiselleştirmek işe olan konsantrasyonunuzu artırır. Kendinize ait kalemlik, mug, renkli post-it’ler, arkadaşlarınızla çekilmiş fotoğraflar ve farklı yerlerden biriktirdiğiniz minik ganimetler masanızı süslerken ofisinizde feng-shui etkisi yaratacak!

 

 

 

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir