P

Perde Temizliğinde Püf Noktalar

Perdeler, ev dekorasyonuna her ne kadar gösteriş ve ihtişam katsa da, tozdan ve kirden en fazla etkilenen aksesuarlar arasında yer alıyor. Desen ve çeşitliliğiyle evinizin atmosferini belirleyen perdelerinizin ömrünü uzatmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

perde temizliği ile ilgili görsel sonucu

Perdelerinizin haftada en az bir kere elektrikli süpürgesi yardımıyla tozunu aldırın. Süpürge ucuna fırça aparatını takarak hassas ve ince tüllerinizin yıpranmasını önleyebilirsiniz.

 

İlgili resim

Tül perdelerinizi de elde yıkamaya özen gösterin ve mutlaka ılık su kullanın. Sıcak su kullanmazsanız tül perdeler ütüye ihtiyaç duymaz. Doğru şekilde yıkadıktan sonra bekletmeden hemen asarsanız kırışmalarını engellemiş olursunuz. Eğer perdeleri nemli olarak asıyorsanız tozun içeri girmemesi için pencereleri sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin.

 

Jaluzileri ise kapalı olacak şekilde ayarlayın. Temizliğini içten dışa ve alttan üste doğru hareketlerle yumuşak nemli bir bezle yapın. Üzerine oda parfümü sıktığınız temiz bir bezle jaluzileri silerseniz gün boyu mis gibi kokmalarını sağlarsınız.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir