K

Kış İçin El Bakım Önerileri

Soğuk hava ve rüzgar ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kışa aylarında yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsanız, el bakım önerilerini uygulayabilirsiniz.

Ellerinize kendi kendinize bakım yapmak için 50 ml gülsuyu içine, 1 çay kaşığı gliserin ekleyin. Ellerinize uygulayın ve yarım saat bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın.

 

Duş öncesi koruma

 

 

Duş almadan önce yapacağınız el bakımı ile ellerinizi sabun ve klorun etkisinden de korumuş olursunuz. Bunun için, el kreminizin içine biraz limon ve zerdeçal ekleyip karıştırın. Ardından duştan 30 dakika önce uygulayın.

 

Duştan sonra ellerinize bakım yapın

 

Duştan sonra nemlendiricilerle ellerinize masaj yaparak, hem yumuşamasını sağlayıp, hem de kan akışını düzenleyebilirsiniz. Elleriniz nemliyken uygulayacağınız kremler cilde daha hızlı nüfus etmesini sağlar. Eğer doğal yağlardan destek almak isterseniz, susam ve badem yağını tercih edebilirsiniz.

 

Eldiven şart

 

Kurumuş, kızarmış, çatlamış ellere sahip olmak istemiyorsanız, hem dışarı çıkarken hem de ev işlerini yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız. Unutmayın, soğuk hava kadar deterjanlar da ellerinizi kurutarak zarar verir.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir