D

DUVAR KAĞIDI NASIL SEÇİLİR?

Öncelikle evinizin duvarlarının duvar kâğıdı için uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Eğer duvarlarınızda kabaran pürüzlü yüzeyler varsa bu yüzeylerin törpülenmesi gerekmektedir. Aksi halde sağlıklı bir duvar kâğıdı uygulaması yapamazsınız.

Eğer duvarlarınızın kâğıt kaplama uygulamasına uygun olduğunu düşünüyorsanız keyifle bir dekorasyon mağazasının yolunu tutabilirsiniz. İlk olarak kullanımınıza uygun bir duvar kâğıdı türünü belirlemeniz gerekmekte. Kullanım alanına özel duvar kâğıtları üretilirken bunlar da kendi içlerinde türlere ayrılıyor. Boyanabilir, vinil, ipeksi, elyaf tabanlı, kabartmalı…

 

duvar kağıdı örnekleri ile ilgili görsel sonucu

Satış danışmanından uygulama alanınıza uygun seçenekleri öğrendikten sonra ilk işiniz renk tonunu belirlemek olmalı. Evinizin ışık alma oranını, iç mekân aydınlatmalarınızı mutlaka satış danışmanına aktarınız. Çünkü evinizdeki ışık miktarı duvar kâğıdı uygulamasının sonucunu değiştirecektir. Eğer eviniz az ışık alıyorsa koyu renkli bir duvar kâğıdı uygulamasını tercih etmeyin çünkü bu durumda kâğıt üzerindeki desenleri görmeniz oldukça güç olacaktır.

Eğer odanız fazla ışık almıyorsa açık renkli duvar kâğıtlarını tercih etmelisiniz. Bu sayede duvarlarınız ışığı yansıtacak, odanız daha aydınlık bir hava kazanacaktır. Eğer duvar kâğıdı uygulamasını küçük bir odaya yapıyorsanız açık renkli, düze zeminli yahut üzerinde geniş desenleri olan duvar kâğıtları tercih edebilirsiniz. Bu sayede odanız daha ferah bir görünüme kavuşacaktır. Eğer odanız ışık alıyorsa şanslısınız çünkü hem açık hem de koyu renkli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

 

Duvar Kağıdı

 

Duvar kağıdınızı seçtikten sonra uygulama yapacağınız duvarların yüz ölçümüne denk miktarda duvar kağıdı satın almalısınız. Aldığınız rulolardaki seri numaralarını da dikkatle inceleyin. Farklı serilerden gelen aynı desen rulolar alsanız dahi uygulama sırasında asimetrik görüntüler ortaya çıkabilir.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir