K

Kış Depresyonuna Girmemek İçin Tavsiyeler

Havaların soğuması, güneşin bizi terk etmesi ile birlikte kendinizi mutsuz ve içine kapanık bir ruh hali içinde hissediyor olabilirsiniz. İşte sizi bu ruh halinden çıkaracak, daha enerjik bir kış geçirmenizi sağlayacak birkaç ipucu

Egzersiz yapın

Uzmanlar ısrarla altını çiziyor; haftada üç kez egzersiz yapmak hem bedeninize hem de psikolojinize çok iyi gelecek. Üstelik kış aylarında kilo alma tehlikesine de birebir!

Her şeyin fotoğraflama telaşı

Nereye gitseniz, ne yeseniz, ne içseniz önce fotoğrafını çekenlerden mi oldunuz? Özellikle sosyal medyada paylaşmak için çekilen fotoğraflar yüzünden anın tadını çıkaramaz olduk! Siz siz olun nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim diye düşünmeyi bir kenara bırakın ve sadece anın keyfini çıkarın.

her şeyin fotoğrafını çekenler ile ilgili görsel sonucu

Duruş önemli

Dik bir duruşun sadece beden sağlığı için iyi geldiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! Yapılan bir araştırmaya göre dik duruş sadece omurilik sağlığı için değil, psikolojinizin sağlığı için de oldukça etkili.

dik durmak ile ilgili görsel sonucu

Ertelemeyin, harekete geçin!

Son zamanlarda sizi de bir tembellik hali aldı ise ve önünüzde bitirmeniz gereken işleri durmadan erteliyorsanız dikkat dikkat! Böyle zamanlarda kendinize bir mola verin, biraz müzik dinleyin ve işe koyulun!

Uyku düzeni önemli

Eğer gün içinde daha enerjik olmak istiyorsanız gece uykunuzu iyi almanız gerekiyor. Özellikle akşam saat altıdan sonra kahve tüketmemeye ve yatmadan önce televizyon izlememeye dikkat edin.

uyku düzeni ile ilgili görsel sonucu

Dijital detoks yapın

Sizin de elinizden telefondan düşmüyorsa; bu durum ruh sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir. Bunun çözümü ise kendinize yapacağınız küçük dijital detokslardır. Birkaç saatliğine de olsa teknolojiden uzaklaşmak size iyi gelecek.

telefon bağımlılığı ile ilgili görsel sonucu

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir