S

Saç Dipleri Neden Kaşınır? Saç Dipleri Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Saç dipleri kaşıntısı çağımızın en başta gelen sorunlarından biridir. Bırakın sağlık olarak size verdiği zararı sosyal anlamda da sizi oldukça tedirgin edip insan içine çıkamama seviyesine dahi getirmişliği olabilir. Tabi ki saç diplerinizin kaşınmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bunlardan başlıca olanları şunlardır; mevsimsel değişimler, düzensiz beslenme, yeteri kadar iyi temizliğinin sağlanmaması, saçınızda bit ve mantar üremesi bunlardan bazılarıdır.

Saç dipleri kaşıntısı olarak adlandırdığımız bu olay aslında saç derisi kaşıntısı olarak bilinir. Gündem başlıkları olarak böyle bahsedildiği zamanlar da olmuştur. Sizin hayatınızı ciddi derecede zorlaştıran bu durum karşısında genel de insanlar doğal çözümler aramakta. Çünkü bir yandan saç derinizin canlılığı için mücadele ederken diğer bir yandan kullandığınız kimyasal ilaçlar saç telinize çok büyük zararlar verir. Saç renginizde solma ve eskisi ışıltısını kaybetmesi, saç telinizde ciddi kırıklar ve incelme yaşanmasına neden olur. Bunlar yaşanan yan etkilerden bazılarıdır. Kimyasal yollar sonucu durum böyle işin içinden çıkılmaz bir hal alınca insanlar da tabi ki alternatif tıp olarak adlandırdığımız doğal çözümlere yöneliyor. Bu doğal çözümler neler gelin hep birlikte bakalım.

saç ile ilgili görsel sonucu

Şimdi aşağıda bahsedeceğimiz doğal yöntemleri evde basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bunları yaparken herhangi bir endişe ve kuşku içinde olmanıza gerek yok. Tabi ki biraz çekingen davrana bilirsiniz. İşte tam da burada yapmanız gereken yanınıza bir arkadaş bulup sanki saç boyama işlemi içerisinde gibi olayı çok rahat normalleştirebilirsiniz.

Saç Dipleri Kaşıntısı İçin Doğal Yöntemler Neler?

Saç Diplerine Karbonat Uygulamak

saç kaşıntısı ile ilgili görsel sonucu

 

Saç Diplerine Elma sirkesi

Elma sirkesinin saç derisi kaşıntısı, mantar, bit ve benzeri durumlarla mücadelesi anlatılmakla bitmez. Ciddi anlamda çok güçlü bir silahtır. Hazırlanış şekli ise bir o kadar da basittir. Beş veya altı yemek kaşığı suyu ile saçınızın boyutuna göre ya bir ya 2 tatlı kaşığı sirke ile karıştırıp saçınıza sürün. En fazla 15 dakika bekledikten sonra yıkayın.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir