M

Mutlu ve Zinde Bir Güne Başlamak İçin 10’da 10 Kuralı

 

Sabahları zinde uyanamıyor, öğlene kadar kendinize gelemiyorsanız, enerjinizi ve moodunuzu yükseltecek bu 10 öneri tam size göre…

Her Sabah Saat 10’dan Önce Yapmanız Gerekenler

  1. Can Suyunuzu Eksik Etmeyin

Su yaşam kaynağımızdır. Buna rağmen ihtiyacımız olan suyu gün içerisinde tükenmeyi her zaman unutuyoruz. Güne daha dinç başlamak istiyorsanız sabah saat 10’a kadar en az üç bardak su içmelisiniz. İçine birkaç damla limon eklerseniz lenfatik ve sindirim sisteminiz kendine gelecek ve cildiniz en az güneş kadar parlayacaktır.

  1. Vücudunuzun Sınırlarını Aşın

Sabah 10 dakika yapacağınız esneme hareketleri kan dolaşımınızı hızlandıracak, kaslarınızı hareketlendirecek ve gün boyunca daha kolay hareket etmenizi sağlayacaktır.

  1. Ruhunuzu Gıdasız Bırakmayın

Bilim insanları müzik dinlediğimizde dopamin salgılayarak daha mutlu hissettiğimizi kanıtladılar. Öyleyse kendinizi güneşin doğuşunu anlamlandıracak bir şarkıya bırakmaz mısınız?

  1. Size En Yakışanı Yapın; Gülümseyin

Küçücük bir tebessüm ile başladığınız günün büyük kahkahaları izlemesine izin verin. Göreceksiniz, anında iyi hissedeceksiniz.

  1. Çakralarınızı Açın

Günde 20 dakika meditasyon yapmak yaşlanmayı geciktirir, konsantrasyonu arttırır ve bağışıklığı güçlendirir. Tüm bunların sonucunda ise güne zinde, güçlü ve mutlu başlarsınız.

  1. Şükredin

Şikâyet etmekten vazgeçip, bardağın dolu tarafını görmeye çalışın. Elinizdekilere kıymet verin ki çoğalabilsinler. Yeni bir güne uyandınız ve hala sağlıklısınız, şükretmeniz için yeterli değil mi?

  1. Dağınıklık Out, Düzen In

Dolabın kenarında veya yerde bir gece önceden kalan kıyafetleri, mutfaktaki kurumuş bulaşıkları, televizyon sehpasındaki yemek artıklarını, masadaki tarihleri belli olmayan faturaları atıp mutluluğa güzel bir yer açın.

  1. Günlük Aktivite Listesi Edinin

Listenizi kısa ve öz tutun. Yapabileceğiniz şeyleri –ütopik şeyler sizi hayal kırıklığına uğratabilir- bir bir listeleyin. Listenizi bitirmeden eve dönmeyin.

  1. Kendinizden Ve Yapacağınızdan Emin Olun

Çoğu zaman stresle savaşırken, yoğunluktan bunaldığınızda sizi motive edecek kimse olmayabilir. Bu nedenle kendi motive cümlelerinizi oluşturun. Düştüğünüzde kalkmak için başkalarını beklemeyin. Siz çok güçlüsünüz. Ve emin olun her şeyi başarabilirsiniz.

  1. Zordan Başlayın

Sizi en çok korkutan veya zorlayan şeyi ilk önce yapın. Endişenizin yersiz olduğunu sizde göreceksiniz. Emin olun bu hamleden sonra artık hiçbir şey size zor gelmeyecek.

 

 

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir