H

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NE İŞE YARAR?

Güzellik, bakım ve sağlıklı beslenme için faydalı olan hindistan cevizi yağı ne işe yarar diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz!

Bir kavanoz Hindistan cevizi yağı, hayatınızda pek çok kolaylığa vesile olabilir. Başlarken söylemeliyiz ki, canı gönülden tavsiye ediyoruz.

1. Makyaj temizliği için kullanılabilir

Hindistan cevizi yağı doğal makyaj temizleyicidir.

Göz, dudak, ten makyajını kolay bir şekilde ve en önemlisi cildinize zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Bir parça pamuğun üzerine Hindistan cevizi yağı alıyor ve makyaj temizliğinizi yapın.

2. İştah kapatmak için kullanılır

Kahvenize hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Zamansız acıktığınızda veya adet dönemi öncesinde iştahınız açıldığında hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Büyük fincan filtre kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı ilave edip afiyetle içiniz.

3. Saç bakım maskesi yapılır

Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız, cevabımız evet! Haftada bir kere saç diplerinden uçlarına kadar yağı sürün. Üç dört saat bekletin. Saçlarınız hem hızlı uzuyor hem sağlıkla parlıyor.

4. Göz çevrenizi nemlendirin

Doğal bakım için tercih edebilirsiniz.

Göz çevresinde kırışıklık görüntüsünü azaltmak ve derinlemesine nemlendirmek için hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam, temiz cildinize bezelye tanesi kadar yağı masaj yaparak sürün.

5. Sağlıklı yemekler için kullanılır

Hindistan cevizi yağı ile yemek pişirebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ısıya dayanıklıdır, besin değerini korur. Sağlıklı yemekler yapmak için çorba, omlet ve sebzelerde kullanabilirsiniz. Üstelik, hoş bir aroma verip lezzetini artırıyor.

6. Ağız ve diş sağlığı için yararlanılabilir

Ağız içinde doğal gargara olarak kullanabilirsiniz.

Ağız temizliği ve bakımı için hindistan cevizi yağı ile gargara yapın. Bir yemek kaşığı yağı alıp ağzınızın içinde 15 dakika kadar çalkalayın. Sürenin sonunda yağı çöpe atın. Çünkü içinde bakteriler olabilir. Yağı kesinlikle yutmayın.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir